Siedmiu zwykłych ludzi z siedmiu krajów. Tacy, jakich mijamy na ulicy. Nic szczególnego. Jeśli o kimkolwiek można powiedzieć, że jest zwykłym człowiekiem.
Poznaj kilku z nich:

Kanae
Casey
Marrgie

Kanae

Życie Kanae, jak każdego Japończyka, było zaplanowane od urodzenia. Pierwsza tradycyjna ceremonia przywitania jej w społeczności odbyła się, gdy miała trzy lata. Potem następna, cztery lata później. Pamięta głównie ładne kimono i to, że pierwszy raz upięto jej włosy w tradycyjny kok. I że były specjalne podłużne cukierki. Cukierki najbardziej ją cieszyły. Te ceremonie to jak odhaczanie kolejnych punktów planu na szczęśliwe życie. Będzie je odhaczać też później, spełniając następne oczekiwania.

Casey

Do tej pory Casey spędził w szpitalu rok, ale czuł, jakby to było pięć lat, a pięć lat to prawie pół życia. Przycichł, spoważniał, rzadko się uśmiechał. Zawsze miał przy sobie swoje komiksy i każdy czytał wiele razy. Lekarze nie chcieli z nim za bardzo rozmawiać o chorobie. Wiedział, że to drugie stadium i że przy trzecim niewiele już można poradzić. Zrobiono mu tyle zastrzyków, że przestał zwracać uwagi na igły i strzykawki. Wenflon w żyle często piekł, skóra swędziała. Wszyscy mówili: „Musisz walczyć, musisz myśleć pozytywnie”, ale nikt nie mówił, jak.

Marrgie

Marggie poznała Ronalda przed piętnastymi urodzinami. Miły, troskliwy, interesował się nią. Nikt wcześniej nie traktował jej w ten sposób. Pomyślała: „Będzie mi z nim lepiej”. Zorientowali się w trzecim miesiącu, gdy się gorzej poczuła. Ciotka i wujek wpadli w szał. Ciotka powiedziała, że nie będzie się opiekować ciężarną, bo to wstyd dla rodziny. Wujek powiedział, że trzeba iść do musawo muganda. Szamanka podaje specjalne zioła prowokujące krwawienie. Ma też specjalną zasuszoną roślinę, którą wpycha do środka. Szorstka łodyga z suchym kwiatem. Pod wpływem ciepła i wilgoci kwiat się otwiera, kalecząc wszystko wokół. Potem dziecka już nie ma.

TOMASZ MICHNIEWICZ - podróżujący dziennikarz, fotograf i reportażysta, laureat kilku nagród za twórczość radiową i pisarską. Znany z anten Radia Zet, Programu III Polskiego Radia i radiowej Jedynki. Autor bestsellerów literatury non-fiction: "Samsara", "Świat równoległy" i "Swoją drogą".

Kup książkę już teraz: