Przeczytaj ostatnią
część przyrodniczej serii
Petera Wohllebena

Pobierz fragment książki

Jeśli spotkałeś się z opinią, że korniki to pasożyty niszczące zdrowy las, a wilki to tylko niebezpieczne drapieżniki, które wymagają odstrzału, to sprawdź, jakie są fakty.

Peter Wohlleben w porywający sposób pokaże ci niewidoczne dla zwykłych obserwatorów więzi między wszystkimi stworzeniami – od niepozornych bakterii po dumne dęby i buki.

Na czym polega fenomen Petera Wohllebena?

Niemiecka gmina Hummel, w której Wohlleben mieszka i pracuje, jest jedną z nielicznych, gdzie nie używa się ciężkiego sprzętu do wycinki lasów i utwardzania poszycia. Do transportu stosuje się wyłącznie konie i prowadzi zrównoważoną i ekologiczną gospodarkę leśną pozbawioną chemikaliów.
Cała wiedza Wohllebena wynika z bacznej obserwacji ekosystemu leśnego i studiowania książek o tej samej tematyce. Jego praca przerodziła się w wielką pasję, dzięki której uświadamia milionom czytelników istotę świadomej więzi z naturą.

Dzięki tej serii odkryjesz tajemnice świata przyrody, których do tej pory nie znałeś!

Fascynująca opowieść o drzewach, która w Polsce zachwyciła ponad 100 000 czytelników!

„Wydawałoby się, że o drzewach wiemy wszystko. A jednak nie. Ta książka odkryje przed wami naprawdę sekretne życie drzew – istot tak nam bliskich i jednocześnie tak nieznanych. Czytałem ją nie tylko z zaciekawieniem, ale i ze wzruszeniem”.

Adam Wajrak

Duchowe życie zwierząt przybliża nam świat przyrody w nieznany dotąd sposób.

Wyobrażasz sobie koguty okłamujące kury? Łanie pogrążone w żałobie? A może zawstydzone konie? Natura jest nam o wiele bliższa, niż się wydaje!

Premiera

22 listopada 2017

Pobierz fragment książki