PRAWA OBOWIĄZUJĄCE W KRÓLESTWIE

Przeczytaj dekrety

1. W każdym gospodarstwie będzie się znajdować przynajmniej jedna nieskazitelna kopia Kopciuszka.

2. Udział w dorocznym balu jest obowiązkowy. Można uczestniczyć w trzech balach, później panna pójdzie na zatracenie.

3. Członkowie nielegalnych i nieoficjalnych związków pójdą na zatracenie.

4. Każda rodzina z Mersailles wyznaczy jednego pełnoletniego mężczyznę, który będzie głową domu, a jego imię zostanie zapisane w pałacu. Wszelkie działania członków rodziny muszą zostać usankcjonowane przez jej głowę.

5. Dla własnego bezpieczeństwa po wybiciu ósmej wieczorem kobiety i dzieci muszą przebywać w miejscu stałego zamieszkania.

6. Egzemplarz wszystkich praw i rozporządzeń wraz z zatwierdzonym wizerunkiem Jego Wysokości zostaną wystawione w widocznym miejscu w każdym domu.

CO O KSIĄŻCE MÓWIĄ CZYTELNICY?

Justyna Modzelewska

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
10 / 10

Powieść porwała mnie już od pierwszych stron. To historia z cudownymi kobiecymi postaciami, w klimacie, jaki uwielbiam, i przepełniona sentymentem do baśni o Kopciuszku, która wiele lat temu była moją ulubioną.

Czytaj więcej
@mobookal

Natalia Rabska

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
10 / 10

Ta książka to wyraz siły kobiet, które miały dość milczenia. Wciągający, dodający otuchy i poruszający serca retelling Kopciuszka ze wspaniałą główną bohaterką. To po prostu lektura warta przeczytania!

Czytaj więcej
@geekyfangirlstuff

Sara Woś

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
10 / 10

Jeden z ciekawszych retellingów, jakie czytałam. Świetne wykorzystanie historii Kopciuszka – z ważnym przesłaniem i silnymi, queerowymi postaciami. To nie jest słodka, baśniowa opowieść. Porwie was mrok, dystopiczna wizja społeczeństwa i walka z patriarchatem. Serdecznie polecam!

Czytaj więcej
@przeczytam

Nikola Świątek

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
10 / 10

Bajecznie queerowa i feministyczna opowieść o ucieczce z systemu, w której zakochasz się od pierwszych zdań. Ta książka sprawi, że już nigdy nie spojrzysz na Kopciuszka tak samo...

Czytaj więcej
@mozartscoffee_

HIT ZAGRANICZNEGO TIKTOKA JUŻ W POLSCE!

Podczas dorocznego balu Sophia decyduje się na desperacki krok i ucieka... Czy znajdzie w sobie siłę, by zawalczyć o swoje pragnienia?

Książka