DOWIEDZ SIĘ WIĘCEJ O KSIĄŻCE...

KIM JEST AUTOR?

Mariusz Samp jest młodym, polskim historykiem specjalizującym się w historii średniowiecza i historii wojskowości. Publikował w serwisach, takich jak "Ciekawostki Historyczne", "Histmag" czy "WielkaHistoria". Prowadzi swojego autorskiego bloga przezwieki, w którym odsłania meandry polskiej historii.

O CZYM JEST KSIĄŻKA?

Książka Mariusza Sampa pokazuje, jak wyglądały ostatnie chwile najsłynniejszych rosyjskich władców. Jeden konał w potwornych męczarniach, inny zapił się na śmierć, a jeszcze innego zabił Polak. Nie wspominając o Stalinie, który umierał kilka godzin w zasikanych spodniach.

POLECENIA

Przeczytaj, co inni sądzą o książce Mariusza Sampa:

KAMIL JANICKI, historyk, publicysta

Mariusz Samp bez owijania w bawełnę opowiada, czym była dawniej Rosja i jaką cenę ludzie na szczytach władzy płacili za najdrobniejsze potknięcie. Ta książka pochłania od pierwszej do ostatniej strony.

PAWEŁ CZERNICH, dziennikarz Onetu

Mijają wieki, zmieniają się ustroje, ale w Rosji zmianie władzy często towarzyszy śmierć, nierzadko w tajemniczych okolicznościach. Mariusz Samp w swojej książce pokazuje, że mimo upływu setek lat. Rosja wciąż żegna swoich władców nagle i ponuro.

SZYMON LANGOWSKI, wydawca HI:STORY

Mariusz Samp ma niezwykły dar prostego opowiadania o skomplikowanych sprawach. Dzięki niemu poznamy nie tylko ciekawostki oddające ostatnie chwile życia władców Rosji, ale także zrozumiemy wreszcie dymitriady!

Książka

BEZKOMPROMISOWY OBRAZ OSTATNICH DNI ROSYJSKICH WŁADCÓW

Autor niezwykle plastycznie opowiada o ostatnich dniach okrutnych ludzi. Jedno ich łączy – wszyscy byli władcami Rosji.
KUP TERAZ

Premiera 26.02.24

UNIKATOWE UJĘCIE TEMATU

Jeśli chcecie dowiedzieć się jak szachy zabiły jednego z najbardziej okrutnych carów, ilu partnerów seksualnych miała w końcu Katarzyna Wielka i czy na pewno zabiła ją choroba weneryczna albo jak jeden z największych zbrodniarzy XX wieku umierał w zasikanych spodniach – to jest książka dla Was.

Książka