Dominik Héjj

Autor:

Dominik Héjj

Doktor politologii, wykładowca akademicki, dziennikarz i analityk. Polak o węgierskich korzeniach.


W 2014 roku założył portal kropka.hu oraz popularne konto na Twitterze, oba poświęcone węgierskiej polityce. Od tamtego czasu objaśnia jej zawiłości w polskich mediach.


Fot. Mikołaj Starzyński

Czytaj dalej
Dominik Héjj
Książka

Na czym polega Orbánowska wizja Europy i Węgier?
Czy węgierskiej prawicy udało się przeprogramować społeczeństwo?
Jaki jest tak naprawdę stosunek Orbána do Wschodu?

O książce

Dlaczego Węgry znów stają „po złej stronie historii”? Niby dużo o Węgrzech w Polsce mówimy, ale jak dużo rozumiemy? Héjj dopisuje konteksty i odsłania ciągi przyczynowo-skutkowe. Przede wszystkim jednak proponuje nam zmianę perspektywy, z polskiej, romantyczno-mickiewiczowskiej, na węgierską. Więcej! Podczas lektury musimy zdjąć okulary uczestnika polskiego sporu o demokrację i spojrzeć w dal. Dzięki temu lepiej widzimy nie tylko Węgrów, ale i nas samych.

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
10 / 10

Czytaj więcej
Agnieszka Lichnerowicz, dziennikarka Radia TOK FM

Jeśli o jakimś kraju nie piszą zagraniczne media, to znaczy, że na szczęście nic się w nim nie dzieje. Niestety o Węgrzech media piszą coraz więcej. Żeby przedrzeć się przez gąszcz informacji i zrozumieć ten kraj i jego problemy, potrzebny jest dobry przewodnik. Lepszego niż Dominik Héjj nie znajdziecie.

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
10 / 10

Czytaj więcej
Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny portalu Onet

Dominik Héjj należy do grona nielicznych znawców Węgier w naszym kraju. Zawsze gdy potrzebuję, aby ktoś wyjaśnił mi, co się dzieje w Budapeszcie, zwracam się do niego. Teraz zapewne będę robił to rzadziej, bo dzięki tej książce wiem o Węgrzech o wiele więcej.

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
10 / 10

Czytaj więcej
Piotr Pogorzelski, autor podcastu Po prostu Wschód, dziennikarz portalu Biełsat i Radia 357

Dominik Héjj bierze na warsztat retorykę Orbána i jego sen o wielkich Węgrzech, dając nam klucz do zrozumienia polityki węgierskiej prawicy.

Książka