MAKABRYCJA
storytellerka

Wypruwanie flaków? Skrytobójczy zamach? Ojcobójstwo? Dla nas – okrutne zbrodnie, dla Rzymian – zwykły wtorek. Książka Southon pełna jest makabrycznych anegdot, które doceni każdy miłośnik historii starożytnej i opowieści z dreszczykiem!

Wall Street Journal

Southon sprawia wrażenie, jakby świetnie się bawiła i chciała zabrać nas, swoich przyjaciół, na przejażdżkę.

BBC History Magazine

Emma Southon wydobywa na światło dzienne kilka ciekawych i mało znanych historii o morderstwach, rozkoszując się ich dziwacznością i makabrycznością.

Emma Southon

Autor:

Emma Southon

Jest doktorem historii i lubi wszystkim o tym przypominać. Tytuł obroniła na University of Birmingham, a jej praca doktorska została opublikowana w 2017 roku pod tytułem Marriage, Sex and Death. The Family and the Fall of the Roman West. Po kilku latach nauczania o starożytności i średniowieczu oraz pracy akademickiej rzuciła uniwersytet i zaczęła pisać dla przyjemności.

Najpierw popełniła biografię Agrypiny Młodszej, siostry Kaliguli, matki Nerona i żony Klaudiusza, a następnie książkę Wszystkie trupy prowadzą do Rzymu – o zabójstwach w starożytnym imperium. Wraz z Janiną Matthewson prowadzi historyczno-komediowy podcast History Is Sexy. Jednak przede wszystkim naprawdę kocha Rzymian i chce o nich pisać już zawsze.
Fot. Jamie Drew

Czytaj dalej
Emma Southon
Książka

Przyjrzyj się prawdziwym zabójstwom w historii imperium!

Emma Southon w zabawny
i błyskotliwy sposób przedstawia kulturę Rzymu, która z zabijania uczyniła nie tylko rozrywkę, ale także narzędzie polityczne oraz prawne.

Trup ściele się tu gęsto, choć to nie kryminał.

Dzięki tej książce starożytny
Rzym znów żyje, pulsuje, jest zatłoczony, głośny i niebezpieczny.
Uważaj, by nie stracić w nim głowy!

Książka