Andrzej Kohut

Autor:

Andrzej Kohut

Amerykanista, ekspert Centrum Analiz Klubu Jagiellońskiego, specjalista ds. nowych mediów w Ośrodku Studiów Wschodnich. Jest twórcą popularnego podcastu „Po amerykańsku”.


Regularnie komentuje wydarzenia w USA dla polskich mediów. Przez kilka lat był koordynatorem Regionalnego Ośrodka Debaty Międzynarodowej w Warszawie oraz szefem działu zagranicznego portalu Klubu Jagiellońskiego. Pracował także jako prezenter radiowy w Radiofonii i Radiu Kolor.


Fot. Mikołaj Starzyński

Czytaj dalej
Andrzej Kohut
Książka

Ulice amerykańskich miast w ogniu. Zimna wojna z Chinami. Szturm na Kapitol.

Utrwalany przez lata wizerunek Stanów Zjednoczonych jako wzoru do naśladowania dla innych państw kruszy się w zastraszającym tempie.
Co się zza niego wyłania?

Atak zwolenników Donalda Trumpa na Kapitol po przegranych wyborach, spiskowe teorie spod znaku QAnon, gospodarcza zapaść w pasie rdzy, systemowy rasizm i prześladowania osób pochodzenia azjatyckiejgo. A to tylko wierzchołek poruszanych problemów.

O książce

Kronika przebudzenia z amerykańskiego snu, którą zdecydowanie warto przeczytać.

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
10 / 10

Rzetelne i dobrze napisane kompendium wiedzy o najnowszej historii Ameryki. W tym o przedziwnym roku 2020, w którym przegląda się jak w lustrze wiele problemów tego kraju: nierówności społeczne, rasizm, przemoc, teorie spiskowe... Kronika przebudzenia z amerykańskiego snu, którą zdecydowanie warto przeczytać.

Czytaj więcej
Maciej Czarnecki, dziennikarz „Gazety Wyborczej”

Lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce zrozumieć wyzwania, z jakimi mierzy się współczesna Ameryka.

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
10 / 10

Historia Stanów Zjednoczonych to fascynująca opowieść o zmaganiach wyjątkowego narodu z samym sobą. Andrzej Kohut w błyskotliwy sposób i bez pudrowania opisuje najnowszy, dramatyczny rozdział tych zmagań. Lektura obowiązkowa dla każdego, kto chce zrozumieć wyzwania, z jakimi mierzy się współczesna Ameryka.

Czytaj więcej
Adam Traczyk, publicysta, współzałożyciel think tanku Global.Lab

Andrzej Kohut pomaga ustalić genezę jednego z największych chaosów we współczesnej historii politycznej Stanów Zjednoczonych.

2 2 2 2 2 2 2 2 2 2
10 / 10

W przededniu nowej zimnej wojny pytania o kres amerykańskiego snu przestają dotyczyć tylko Amerykanów. Andrzej Kohut pomaga ustalić genezę jednego z największych chaosów we współczesnej historii politycznej Stanów Zjednoczonych i pokazuje, jak głębokie są jego źródła.

Czytaj więcej
Marcin Makowski, dziennikarz, dyrektor serwisów informacyjnych w Interii

Andrzej Kohut w pogłębiony sposób analizuje wydarzenia
i problemy ostatnich lat, dając nam jeden z najpełniejszych obrazów współczesnej Ameryki.

Książka