Jolanta Maria Kaleta

Autor:

Jolanta Maria Kaleta

Historyk i politolog. Pracowała w Muzeum Historycznym we Wrocławiu i w Muzeum Sztuki Medalierskiej, uczyła historii i wiedzy o społeczeństwie.

Obecnie zajmuje się pisaniem powieści, głównie sensacyjnych i historycznych. Na koncie ma ich kilkanaście, w tym bestsellerową trylogię Wojna i miłość.

Więcej informacji o autorce na jej stronie: jolantamariakaleta.pl

Czytaj dalej
Jolanta Maria Kaleta

MIŁOŚĆ, ZAZDROŚĆ, BUNT I SPISEK

Ta powieść, przeniesie was w bezwzględne czasy średniowiecza...

Po wygnaniu Bolesława Szczodrego na tronie zasiada Władysław Herman. Jednak faktyczne rządy sprawuje wszechwładny wojewoda Sieciech. To doprowadza do spisku możnych, na którego czele stają książęcy synowie – Zbigniew i Bolesław, obaj ambitni i żądni władzy. Rozpoczyna się zażarta walka o tron między synami a ojcem.

Do drużyny rycerskiej młodych książąt wstępuje Sambor z rodu Łabędziów. Szybko przekonuje się, że piastowski dwór przypomina gniazdo żmij, a śmierć czyha na każdym kroku. Gdy Zbigniew i Bolesław zaczynają walczyć o władzę między sobą, Sambor musi opowiedzieć się po jednej ze stron. Do tego jego ukochana zostaje porwana podczas czeskiego najazdu. Wciąż nie dają mu też spokoju tajemnice Góry Milczenia, przez lud uznawanej za świętą, u której stóp się urodził i wychował. To jedyne miejsce, którego szafarze nowej wiary jeszcze nie zdołali wziąć w posiadanie. Przyjaciel Sambora, Radomir z Awdańców, choć jest bardzo oddany Bolesławowi, dopuszcza się wiarołomstwa: wdaje się w płomienny romans z żoną księcia. Miłość i zazdrość sprawiają, że staje się jego zaciętym wrogiem.

Na domiar złego daje o sobie znać stara przepowiednia żercy…

Książka

TĘ SERIĘ ZAPAMIĘTASZ NA DŁUGO...

My też mamy swoich rycerzy Okrągłego Stołu. Dziś już całkiem zapomniani, wracają do nas dzięki powieści „Tron we krwi” Jolanty Marii Kalety.
KUP TERAZ

Poznaj całą trylogię!

NIE CZEKAJ DŁUŻEJ!

Kup książkę, która przeniesie cię w świat intrygi, tajemnicy i słowiańskich wierzeń...

Książka