Droga Mleczna. Autobiografia naszej Galaktyki.
Dane techniczne

oprawa miękka
Liczba stron: 240
Wydanie: pierwsze, 2023
ISBN: 978-83-8135-324-3

Droga Mleczna. Autobiografia naszej Galaktyki

Moiya McTier Tłumaczenie: Robert Sudół

Jestem Drogą Mleczną, jednak mam wiele imion. Nazywano mnie Srebrną Rzeką, Ścieżką Ptaków czy Skokiem Jeleni. Jestem najwspanialszą galaktyką, jaka kiedykolwiek powstała, a jednak większość z Was niewiele o mnie wie. Żyjecie we mnie – dosłownie – a jednak nie macie pojęcia, jak wyglądam, z czego się składam lub jak się poruszam. Gdybym chciała, abyście połapali się w tym na własną rękę, oczekiwałabym zbyt wiele. Z pewnością nie mogę liczyć na to, że astronomowie wbiją Wam do głowy to, czego sami się nauczyli.

Na szczęście tego wyzwania podjęła się doktor Moiya McTier. To astrofizyczka, która poprzez zabawę popularyzuje wiedzę o wszechświecie. W tej książce pokazuje, że nie musisz mieć doktoratu z astrofizyki, by zrozumieć wszechświat – wystarczy jedynie wyruszyć w podróż z Drogą Mleczną.

"Najwyższy czas, abyśmy usłyszeli historię Drogi Mlecznej jej własnymi słowami. Dobra wiadomość jest taka, że nasza galaktyka jest nie tylko wiekowa i majestatyczna, jest również kapryśna, zabawna i wręcz gadatliwa. Książka Moiyi McTier to zabawne wprowadzenie do niektórych z najgłębszych zagadnień naszego astrofizycznego sąsiedztwa."

Sean Carroll, autor bestselleru New York Timesa pt. „Coś głęboko ukrytego. Światy kwantowe i emergencja czasoprzestrzeni”.

"Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś o Drodze Mlecznej, do kogo lepiej się udać niż do źródła? Cóż, do tej pory Galaktyka nie mówiła – ale wszystko się zmieniło! Okazuje się, że Droga Mleczna ma poczucie humoru, charakterek i, szczerze mówiąc, od niedawna nie robimy na niej dobrego wrażenia. Jeśli szukasz zabawnego i unikalnego sposobu na poznanie astrofizyki – to jest książka dla ciebie!"

Kelly Weinersmith, autorka bestselleru New York Timesa „Jakoś wkrótce. Dziesięć technologii niedalekiej przyszłości, które wszystko usprawnią i/lub zepsują”.

Polecamy

Pineapple Street, Infinity Falling. Zapomnij moje błędy , Tron Upadłych, Złodziej sztuki. Prawdziwa opowieść o pożądaniu piękna i niebezpiecznej obsesji, Westwell. Piękno i chaos, The Idea of You. Na samą myśl o tobie ,