Facecje.
Dane techniczne

oprawa miękka
Liczba stron: 200
Wydanie: pierwsze, 2015
ISBN: 978-83-7515-374-3

Facecje

Patryk Bryliński Maciej Kaczyński
To wszystko nieprawda! Zbiór wymyślonych rozmów nieżyjących posiadaczy fałszywych kont internetowych. Nie powiedziałem żadnego ze słów, które pojawiają się w tej książce – łącznie z tą wypowiedzią! Autorów pozwałem już w 1842 roku. Do zobaczenia w sądzie, szubrawcy! 
Adam Mickiewicz 

FACECJE to historia w totalnie nowej, satyrycznej odsłonie.
Twórcy popularnego fanpage’a dobierają się do postaci ze spiżu i wkładają w ich usta nieistniejące dialogi szyte na miarę XXI wieku. Książkowe wydanie FACECJI oprócz fejsbukowych memów i postów zawiera też niepublikowane wcześniej teksty i wywiady.


Premiera 7 października

FACECJE to nie tylko poczucie humoru i znajomość języka mediów społecznościowych, ale przede wszystkim erudycja. Książkę powinno sponsorować Ministerstwo Edukacji Narodowej! Trzeba ją wpisać na listę lektur. (Albo może lepiej nie). To jak sprawdzian z filozofii i historii, przy którym płaczę ze śmiechu. FACECJE uczą, bawiąc – i nie jest to pusty slogan. #podlizywanie, #UkrytyBelfer, #KrolowieWiedzy
Sylwia Chutnik, pisarka, felietonistka

FACECJE działają dwutorowo. Po pierwsze w dowcipny sposób wskrzeszają dawne spory, sojusze i konflikty – erudytom ku zabawie, a reszcie ku nauce, bo wierzę, że niejedna i niejeden po lekturze zerkną do źródeł historycznych. Po drugie opowiadają o Polsce współczesnej, o zachowaniach na fejsowym targowisku próżności: hejcie, żargonie, strategiach przetrwania. Zwierciadło tak krzywe, że odbija zarazem przeszłość i teraźniejszość. Polecam!
Jacek Dehnel, pisarz

Polecamy

I po bólu, Nieoczywiste źródła bólu i sposoby na jego przezwyciężenie Nie odkryjesz prawdy, The American Roommate Experiment, 50 zdań, które ułatwią ci życie, Bez cukru da się żyć, czyli ketoza po mojemu, Łowcy skór. Tajemnice zbrodni w łódzkim pogotowiu,