Gniew halnego
.
Dane techniczne

oprawa miękka
Liczba stron: 400
Wydanie: pierwsze, 2024
ISBN: 978-83-8135-364-9

Gniew halnego

Maria Gąsienica Zawadzka

Grażyna i Janusz, małżeństwo z Warszawy, przyjeżdżają na długi weekend do Zakopanego. Grażyna popada tam w obłęd, który ostatecznie doprowadzi do tragedii.

Jerzy, policjant z Gdańska, szuka wytchnienia po traumatycznych przeżyciach. Jednak widząc szkody, jakie powoduje halny, zgłasza się do pomocy na lokalnej komendzie.

Kordian, biznesmen-gangster z Krakowa, bez względu na wszystko wykorzystuje naiwność ludzi, żeby przejmować ich majątki.

Arek, recepcjonista zakopiańskiego hotelu cierpiący na depresję, próbuje zmierzyć się z traumą i uciec przed przeszłością.

Julia, ratowniczka medyczna, pracuje ponad siły i kosztem własnego związku. Robi wszystko, żeby uratować innych przed gniewem halnego, zapominając o samej sobie.

Lucjan, tajemniczy mężczyzna we fraku i cylindrze, pojawia się na Krupówkach wraz z halnym i przekazuje ludziom prorocze słowa.

Ścieżki bohaterów przecinają się w Zakopanem podczas halnego stulecia. Odtąd nic już nie będzie takie jak wcześniej...

Potężny, tajemniczy, destrukcyjny... Tym razem halny nie odpuści i wymierzy zasłużoną karę... Strzeżcie się!

przeczytaj fragment

Polecamy

Westwell. Piękno i chaos, Wizjoner, Początek wszystkiego, Jak to, czego doświadczamy przed narodzinami i w ich trakcie, wpływa na nasze dorosłe życie Oliver objaśnia wszechświat, Kelner w Paryżu. Co ukrywa stolica smaku?, Miło mi się poznać, Gdzie kończy się świat, a zaczynam ja