Illuminae.  Illuminae Folder_01
Dane techniczne

oprawa twarda
Liczba stron: 586
MOONDRIVE
Wydanie: pierwsze, 2017
ISBN: 978-83-7515-237-1

Illuminae

Illuminae Folder_01

Amie Kaufman Jay Kristoff Tłumaczenie: Mateusz Borowski
Rok 2575. Kolejny zwykły dzień w kolonii Kerenza, założonej przez
megakorporację KWU, by wydobywać rzadkie surowce. O poranku Kady Grant
rzuca swojego chłopaka Ezrę Masona i postanawia, że już nigdy się do
niego nie odezwie. Nie spodziewa się jednak, że za kilka godzin będzie
świadkiem inwazji BeiTechu, która ją i tysiące innych osób pozbawi domu.

Tych, którym udało się przeżyć, ewakuują trzy statki kosmiczne: Alexander, Hypatia oraz Copernicus. Ściga je wrogi pancernik Lincoln. Jego zadaniem jest uciszyć świadków brutalnego ataku na planetę. Tymczasem na pokładzie Copernicusa rozprzestrzenia się śmiertelnie niebezpieczny wirus, a system sztucznej inteligencji sterujący
Alexandrem staje się... największym wrogiem ocalałych. 

Kady włamuje się do zaszyfrowanej pamięci statków i odkrywa przerażającą prawdę o wydarzeniach dziejących się na jej oczach. Tylko jedna osoba może powstrzymać zagładę – jej (były!) chłopak Ezra. 

Illuminae to powieść w formie fascynującego dossier, w którym znalazły się wykradzione z sieci dokumenty: e-maile, schematy, tajne akta wojskowe, zapisy czatów, raporty medyczne, stenogramy z przesłuchań i wiele innych. To pierwsza część pełnej napięcia odlotowej trylogii o gwałtownych życiowych zmianach, cenie prawdy i odwadze zwyczajnych bohaterów. 

„To jedna z tych rzadkich książek, którą czyta się z bijącym sercem, na każdej stronie odkrywając kolejną tajemnicę tego świata i licząc na to, że postaci, które tak kochamy, przeżyją”. – Beth Revis, autorka powieści W otchłani.
przeczytaj fragment

Polecamy

Infinity Falling. Zapomnij moje błędy , Złodziej sztuki. Prawdziwa opowieść o pożądaniu piękna i niebezpiecznej obsesji, Westwell. Piękno i chaos, The Idea of You. Na samą myśl o tobie , Przemiana. Podróż do siły i wolności, Wizjoner,