Krwawa jutrznia.
Dane techniczne

oprawa miękka
Liczba stron: 464
Wydanie: pierwsze, 2013
ISBN: 978-83-7515-257-9

Krwawa jutrznia

Mariusz Wollny
Nowa seria powieści Mariusza Wollnego, autora bestsellerowego cyklu o Kacprze Ryksie.

Bohaterem Krwawej jutrzni jest Ryx Junior, którego los rzuca w środek Dymitriad w latach 1604-1610. Były one jedną z przyczyn wybuchu wojny polsko-rosyjskiej w latach 1609-1918. 

Najnowsza książka Wollnego to drobiazgowe studium historyczne, walka o władzę, miłość i krwawa zbrodnia.


Jego przeznaczeniem jest ocalać innych od niechybnej śmierci…

Dno Czarciego Oka skrywa straszną tajemnicę. 
Pełno w nim okaleczonych ludzkich zwłok, a każde z ciał pozbawiono głowy. 

Okolice Sambora nawiedzili czarni jeźdźcy. Sieją grozę wśród okolicznych mieszkańców. 
Gwałcą, mordują, a co najgorsze, piją ludzką krew. 

Na Rusi wstaje krwawy świt, nastał czas wielkiego zamętu. Czy to kara za osadzenie na carskim tronie Borysa Godunowa? Czy nie przyszła pora, aby na tronie zasiadł prawowity władca Dymitr? 


Pewien młody, obdarzony rzadkimi talentami człowiek trafi niespodziewanie i wbrew swojej woli w sam środek tych wydarzeń. Znajdzie miłość i ją utraci. Utraci miłość, by zachować życie. Zachowa życie, bo jego przeznaczeniem jest ocalać innych od niechybnej śmierci.
Takie jest jego przeznaczenie.
Takie jest przeznaczenie każdego, na kogo wołają Ryx.
  


Okres dymitriad to czasy zgubnych namiętności, bestialskiego okrucieństwa sięgającego od chłopskich chat po możnowładcze pałace i zawiłych intryg knutych przez najpotężniejszych ludzi epoki. Aby to wszystko celnie oraz wiernie opisać, trzeba mieć dogłębną wiedzę historyczną i więcej niż zręczne pióro. Jestem pełen uznania dla Autora.
Jacek Piekara

Polecamy

Złodziej sztuki. Prawdziwa opowieść o pożądaniu piękna i niebezpiecznej obsesji, Westwell. Piękno i chaos, The Idea of You. Na samą myśl o tobie , Przemiana. Podróż do siły i wolności, Wizjoner, Początek wszystkiego, Jak to, czego doświadczamy przed narodzinami i w ich trakcie, wpływa na nasze dorosłe życie