Ok, amen. Miłość i nienawiść w świecie nowojorskich chasydów
Dane techniczne

oprawa miękka
Liczba stron: 320
Wydanie: pierwsze, 2020

Ok, amen

Miłość i nienawiść w świecie nowojorskich chasydów

Nina Solomin Tłumaczenie: Ewa Wojciechowska

Kiedy dziennikarka Nina Solomin mieszkała w Williamsburgu, zaledwie kilka przecznic od centrum Nowego Jorku, często miała wrażenie, że czas zatrzymał się tam lata temu... Mężczyźni w białych koszulach i czarnych płaszczach, z pejsami i brodami, w święta dodatkowo w sztrajmłach. Skromny strój kobiet osłaniający całe ciało niczym się nie wyróżniał, a peruka lub chusta była znakiem rozpoznawczym mężatki. Solomin nie wiedziała jeszcze, że życie członków tej społeczności regulują skrupulatnie spisane nakazy i zakazy dotyczące każdego obszaru ich aktywności.

Żyła po sąsiedzku z ultraortodoksyjnymi Żydami, ale oddzielał ją od nich niewidzialny mur. Jej fascynacja tą hermetyczną społecznością z dnia na dzień rosła. Niestety, reporterka nie mogła nawiązać z chasydami kontaktu. Aż któregoś dnia sami zapukali do jej drzwi...

„Ok, amen” to ekscytująca podróż do osobliwego, zaskakującego i trudno dostępnego świata, po którym przewodnikami są rozmówcy Solomin. Dzięki nim poznajemy ludzi targanych sprzecznymi emocjami i wspólnotę gotową do wielkich poświęceń, ale też do okrutnych rozwiązań, byle przetrwać.


Chcesz przeczytać tę książkę? Interesuje cię ten temat? Napisz w komentarzu.
 

Książkę możesz już teraz zamówić w PREORDERZE na empik.com - skorzystaj z przycisku KUP KSIĄŻKĘ u góry strony. 

Wiele osób pisze o serialu "Unorthodox", który jest świetny! Jeśli chcecie przeczytać książkę o chasydyzmie, polecam "Ok, amen", która jest fantastyczna! Trochę w tym samym duchu co serial, ale bardziej non-fiction.
Helena Nylén

Przeczytałam "Ok, amen" i obejrzałam za jednym zamachem "Unortodox". Obydwie pozycje fascynujące i ważne. Obydwie zrobione po mistrzowsku.
Terese Svanström

Spróbujcie sięgnąć po "Ok, amen", aby po obejrzeniu serialu zrozumieć jeszcze więcej.
Helena Holmberg

Polecamy

Złodziej sztuki. Prawdziwa opowieść o pożądaniu piękna i niebezpiecznej obsesji, Westwell. Piękno i chaos, The Idea of You. Na samą myśl o tobie , Przemiana. Podróż do siły i wolności, Wizjoner, Początek wszystkiego, Jak to, czego doświadczamy przed narodzinami i w ich trakcie, wpływa na nasze dorosłe życie