Piąta fala.
Dane techniczne

oprawa miękka
Liczba stron: 512
Wydanie: pierwsze, 2013
ISBN: 978-83-7515-090-2

Piąta fala

Rick Yancey Tłumaczenie: Marcin Wróbel
Pierwszy tom doskonałej sagi Ricka Yanceya przywodzi na myśl dokonania klasyków literatury i kina science fiction, ale prezentuje całkowicie nowy, świeży obraz konfliktu cywilizacji.

Czy ludzkość jest w stanie odeprzeć atak obcej cywilizacji, tysiąckrotnie bardziej zaawansowanej niż nasza?
Nie.

Wystarczyły cztery fale kosmicznej inwazji, by z siedmiu miliardów ludzi ocalała zaledwie garstka. Rozrzuceni w różne miejsca okupowanej planety walczą o przetrwanie. Od wymarłych miasteczek, przez płonące metropolie, po obozy dla uchodźców i tajne bazy wojskowe – każdy z bohaterów powieści próbuje przetrwać i zrozumieć, co się stało i kim są kosmici, którzy postanowili wymordować całą ludzkość.


Poznaj najlepszą powieść 2013 roku, zanim wszyscy zaczną zachwycać się filmem!


Wkrótce kolejne tomy serii.
Dołącz do fanów książki na Facebooku!

Wściekle wciągająca! Nie nadążysz z odwracaniem kolejnych kartek!
„The New York Times Book Review”

Hipnotyzująca i mroczna energia Igrzysk śmierci połączona z przygnębiającym klimatem Drogi Cormaca McCarthy’ego.
„Entertainment Weekly”

Ponad 500 wypełnionych akcją stron, od których nie sposób się oderwać. Przejmująca opowieść o zagrożeniach, zdradzie i miłości w obliczu zagłady. Niezwykle przekonujący styl autora sprawia, że opowiedziana przez niego historia wydaje się rzeczywista. Zachwycająca książka…
„Kirkus Reviews”

Szczera, brutalna i podszyta paranoją epicka opowieść Yanceya – wypełniona wielkimi czynami i jeszcze większymi niespodziankami – przywodzi na myśl "Wojnę światów", "Kawalerię kosmosu", "Inwazję porywaczy ciał" i "Bastion" Stephena Kinga.
„Booklist”

Polecamy

Westwell. Piękno i chaos, Wizjoner, Początek wszystkiego, Jak to, czego doświadczamy przed narodzinami i w ich trakcie, wpływa na nasze dorosłe życie Oliver objaśnia wszechświat, Kelner w Paryżu. Co ukrywa stolica smaku?, Miło mi się poznać, Gdzie kończy się świat, a zaczynam ja