Piąta fala.
Dane techniczne

oprawa miękka
Liczba stron: 512
MOONDRIVE
Wydanie: drugie, 0
ISBN: 978-83-7515-384-2

Piąta fala

Rick Yancey Tłumaczenie: Marcin Wróbel

Pierwsza fala przyniosła ciemność.

Druga odcięła drogę ucieczki.

Trzecia zabiła nadzieję.

Po czwartej wiedz jedno: nie ufaj nikomu.


Wystarczyły cztery fale kosmicznej inwazji, by z siedmiu miliardów ludzi ocalała zaledwie garstka.

Przemierzająca zgliszcza Ameryki Cassie próbuje uciec od istot, które tylko wyglądają jak ludzie. Zabijają wszystkich, z dnia na dzień zmniejszając garstkę ocalałych. Cassie wie, że pozostać żywą oznacza pozostać samotną. To się zmienia, gdy poznaje Evana Walkera. On może być jej ostatnią nadzieją na przetrwanie… albo zagrożeniem. Czy Cassie powinna mu zaufać? Czy zdąży odnaleźć sprzymierzeńców, zanim piąta fala położy kres ludzkości?


Na podstawie powieści Piąta fala powstał film w gwiazdorskiej obsadzie. W rolę Cassie wcieliła się Chloë Grace Moretz, znana polskim fanom między innymi z filmu Zostań, jeśli kochasz.Genialna! Świetna, inteligentna i wciągająca powieść o zagładzie ludzkości i inwazji obcych. Zaskakuje swoją brutalnością i realnością. Pozycja godna polecenia wszystkim fanom gatunku!
Monika Wróblewska, „Hybrisa”, www.lubimyczytac.pl

Takie książki nie zdarzają się często. Jestem pod ogromnym wrażeniem i – oczywiście –gorąco POLECAM... Musicie to przeczytać!
Martyna Hurich, www.lubimyczytac.pl

Przesuńcie się, zombie, zróbcie miejsce, wampiry, Katniss, możesz odłożyć łuk: najnowszy popkulturowy Armageddon przychodzi z kosmosu.
Katarzyna Wężyk, „Gazeta Wyborcza”

Polecamy

I po bólu, Nieoczywiste źródła bólu i sposoby na jego przezwyciężenie Nie odkryjesz prawdy, The American Roommate Experiment, 50 zdań, które ułatwią ci życie, Bez cukru da się żyć, czyli ketoza po mojemu, Łowcy skór. Tajemnice zbrodni w łódzkim pogotowiu,