Zimowa opowieść.
Dane techniczne

oprawa twarda
Liczba stron: 696
Wydanie: pierwsze, 2014
ISBN: 978-83-7515-284-5

Zimowa opowieść

Mark Helprin Tłumaczenie: Maciej Płaza (części I–III), Joanna Dziubińska (część IV)
Jedna z najwspanialszych opowieści w literaturze amerykańskiej.
Magiczna „Zimowa opowieść” Marka Helprina to książka, która zachwyci każdego.

Ujmująco piękne i mądre arcydzieło Marka Helprina przenosi nas do Nowego Jorku z początku dwudziestego wieku, targanego arktycznymi wiatrami i rozświetlonego bielą niespotykanie obfitego śniegu. Dzięki płomiennej wyobraźni autora to miasto żyje i ma duszę.

Pewnej mroźnej nocy młody Peter Lake próbuje okraść rezydencję na Manhattanie. Niespodziewanie zastaje w domu córkę właścicieli, umierającą na gruźlicę Beverly Penn. Tak zaczyna się miłość, która odmieni jego los. Potężne, niepojęte uczucie zaskakuje Petera, daje mu siłę i każe podjąć próbę zatrzymania czasu i przywrócenia przeszłości. Historia jego zmagań to jedna z najwspanialszych opowieści w literaturze amerykańskiej.

Ta powieść wykracza poza granice współczesnej literatury, jest jak romans utalentowanego pisarza z językiem.
"Newsday"

Przeczytałam i zgłupiałam. Co to jest? Baśń, fantasy, romans? Cudowne pomieszanie z poplątaniem, wciągający literacki labirynt. Czytając, byłam zagubiona i zachwycona jednocześnie.
Dorota Wellman

Polecamy

Jak odkryć swoje wewnętrzne dziecko. Ćwiczenia, F.A.C.E. THE CHALLENGE., Jak pokonywać kryzysowe sytuacje Reminders of Him, Cząstka ciebie, którą znam Nie odpuszczę, Wolna głowa, Jak zadbać o swoją koncentrację i kreatywność 60,