Aktualności

Więksi, szybsi, silniejsi – ale za jaką cenę?

Więksi, szybsi, silniejsi – ale za jaką cenę?

Data dodania: 23.03.2018

Czy był w waszym życiu taki moment, kiedy odczuwaliście presję wyniku? Założę się, że tak. Z pewnością też większość z was choć raz pragnęła osiągnąć coś więcej, niż dotychczas się to udawało – w pracy, sporcie, nauce. To naturalne.


„Wyznaczanie sobie celów na granicy tego, co uważamy za kres własnych możliwości, a potem
systematyczne dążenie do osiągnięcia tych celów to jeden z najwspanialszych
przejawów człowieczeństwa”.


Brad i Steve, autorzy książki Pełnia twoich możliwości, zaczęli swoje kariery w młodym wieku: Steve jako biegacz, a Brad jako konsultant w firmie doradczej. Wszystko wskazywało na to, że osiągną sukces zawodowy. Stało się jednak inaczej
 – obaj przeżyli wypalenie zawodowe.


Mając podobne doświadczenia, zaczęli zastanawiać się, dlaczego im się nie udało. To skłoniło ich do rozpoczęcia badań nad efektywnością oraz maksymalnym, trwałym i – co najważniejsze – zdrowym wykorzystaniem swojego potencjału. Rezultatem tych dociekań jest ich wspólna książka.


Osiągnięcie sukcesu bez uszczerbku na zdrowiu (psychicznym lub fizycznym) wydaje się niezwykle trudne – biorąc pod uwagę presję, jaką wywiera na nas społeczeństwo, aby nieustannie podnosić swoją poprzeczkę wyżej i wyżej – ale możliwe! Trzeba kierować się tylko podstawową zasadą, która jest bardzo prosta:


„Obciążenie + odpoczynek = rozwój. To równanie sprawdza się niezależnie od tego, jaką cechę
czy umiejętność próbujemy rozwinąć”.


Zapamiętanie na starcie tej reguły jest bardzo ważne, ale to oczywiście nie wszystko. Wpływ technologii na nasze życie z roku na rok jest coraz większy. Wielkie firmy, na przykład Amazon.com, szukają sposobów, jak zastąpić pracę ludzi… działaniem dronów, a to oznacza, że powoli zaczynamy rywalizować już nie tylko z ludźmi, ale też z maszynami.


„Poprzeczka oczekiwań wobec ludzi zawieszona jest najwyżej w dziejach”.


Ten poradnik podpowie ci, jak właściwie wykorzystywać energię i swój potencjał, jak uniknąć wypalenia, na jakie błędy uważać i jak nie ulec presji otoczenia. Tak, to wszystko jest możliwe! :)Kliknij i kup swój egzemplarz lub dowiedz się więcej!