Aktualności

Jelita wiedzą lepiej!

Jelita wiedzą lepiej!

Data dodania: 13.04.2018

„Jelita nie są zbyt modnym narządem” – pisze we wstępie swojej książki Michael Mosley i chyba trzeba przyznać mu rację. Co prawda książki o zdrowiu często dotyczą żywienia, tego, co należy jeść a czego nie,
ale rzadko wyjaśnia się – dlaczego powinniśmy coś włączyć do naszej diety, a już prawie wcale nieporuszana jest kwestia jak to, co jemy wpływa na nasze jelita, a przecież to one odpowiadają za nasze zdrowie, samopoczucie, a także, jak dowiecie się dzięki tej książce, na nasz nastrój.


Właśnie dlatego Michael Mosley wybrał jelita jako obiekt swoich zainteresowań. O autorze zrobiło się głośno, gdy kilka temu połknął najpierw larwy tasiemca, a później małą kamerę, aby, dla dobra nauki, zaobserwować jak robaki zachowują się w jego przewodzie pokarmowym. Może wydawać się to
szokujące, ale dla zagorzałego popularyzatora nauki, jakim jest Michael Mosley, był to po prostu kolejny naukowy eksperyment (z resztą przeprowadzany pod bacznym okiem lekarzy).


Książka „Jelita wiedzą lepiej” powstała m.in. z przekonania autora, że wiele powszechnych dolegliwości jelitowych można pozbyć się skuteczniej, po prostu zmieniając sposób żywienia, niż stosując leki.


„Dzięki ogromnej liczbie nowych badań możemy zajrzeć do świata kryjącego się w jelitach, a to zmienia nasze pojęcie o działaniu ludzkiego organizmu”.


Michael Mosley wyjaśni: jak diety oddziałują na bakterie jelitowe, wagę i poziom cukru we krwi, dlaczego ludzie na te same pokarmy reagują w różny sposób, czym są prebiotyki a czym probiotyki i jak dobrać te właściwe oraz co jeść, aby uniknąć otyłości.


Autor przygotował również przepisy na dania wspierające przyjazne bakterie (np. na domowy jogurt, mleko orzechowe czy zupę z marchewki i kurkumy) oraz dwufazowy program odnowy mikroflory jelitowej.


Zadbaj o swoje jelita, aby cieszyć się dobrym zdrowym i samopoczuciem.
Pamiętaj, że jelita wiedzą lepiej! :)Kliknij i kup swój egzemplarz lub dowiedz się więcej!