Aktualności

Najlepsze lektury na wakacje!

Najlepsze lektury na wakacje!

Data dodania: 9.07.2021

Ciepłe wieczory, którymi raczy nas letnia pogoda, zachęcają do spędzenia czasu na świeżym powietrzu z zimną lemoniadą i książką w ręce. Książką, która oderwie nas od wypełnionego rutyną życia, wprowadzi w świat z pozoru podobny do naszego, również natłoczony problemami, w którym z odsieczą przychodzi miłość…


Pozycja pióra Colleen Hoover - Nagie Serca - to opowieść o zauroczeniu dwójki młodych ludzi, którzy, choć na pierwszy rzut oka są całkowitymi przeciwieństwami siebie, dzielą tę samą wrażliwość. Jest to książka, która z jednej strony może wydać się naszpikowana problemami szarej codzienności, potrafi jednak zaskoczyć niespodziewanym zwrotem akcji i postawić postaci, jak również czytelnika, przed koniecznością wyboru. Życiowe dylematy oraz konsekwencje podjętych przez bohaterów decyzji na pewno zostaną z Tobą na dłużej.


Na samą myśl o Tobie to kolejna propozycja na letni wieczór. Opowiada o kobiecie spełnionej zawodowo, która prywatnie jest rozwódką i samotną matką. Ścieżki jej życia zbaczają jednak z tego smutnego kursu, kiedy angażuje się w elektryzujący romans z kilkanaście lat młodszym muzykiem. Solene musi zdecydować, czy warto zatracić się w płomiennym związku, wzbudzającym społeczną dezaprobatę, ale w którym może być sobą.


Bliższy sercom polskich czytelników będzie Krok do miłości Sylwii Kubik. Główna bohaterka Ewa w jednej niemal chwili traci wszystko, co było jej drogie, nawet ukochanego. Wyjeżdża na Żuławy by tam odnaleźć siebie i swoje miejsce na ziemi. Pełno tu miłosnych zagrywek, poszukiwania szczęścia, a najważniejsze jest przesłanie – nadzieja, że jeśli odważysz się być sobą, wszystko ułoży się pomyślnie.


Spotkanie w barze Cecily i Granta z przygody na jedną noc zmienia się w poważny związek. Po jakimś czasie Grant znika, a Cecily nie ma z nim żadnego kontaktu. Zauważa zdjęcie ukochanego na ulicy – okazuje się, że szuka go również inna kobieta. Cały świat Cecily w jednej chwili lega w gruzach, kiedy okazuje się, że nie była tą jedyną, a wszystko, co mówił Grant to tylko Kłamstwa od serca.


Mamy nadzieję, że któraś z książek trafi w Wasze gusta, pozwoli odprężyć się po pracy w letni wieczór oraz choć przez chwilę oderwać się od rzeczywistości i przeżyć miłosne przygody wraz z bohaterami. Po to przecież czytamy książki, prawda?


Tekst: Bartosz Burdzań