Aktualności

Kim jesteśmy? (Prawie) wszystko, co psychologia mówi o nas – o nowej książce Stephanie Stahl

Kim jesteśmy? (Prawie) wszystko, co psychologia mówi o nas – o nowej książce Stephanie Stahl

Data dodania: 13.09.2023

Stefanie Stahl powraca z nową książką Kim jesteśmy? (Prawie) wszystko, co psychologia mówi o nas. Jej bestsellerowe poradniki  sprzedały się w nakładzie ponad dwóch milionów egzemplarzy na całym świecie. Dzięki nim setki czytelników udały się na poszukiwania wewnętrznego dziecka, nauczyły się myśleć o sobie dobrze i lepiej poznały swoją psychikę. Tym razem autorka bierze na warsztat mechanizmy stojące za naszymi emocjami i zachowaniem.


Stefanie Stahl jest niemiecką psycholożką i psychoterapeutką skupiającą się na takich zagadnieniach, jak samopoznanie, samoakceptacja i tworzenie zdrowych relacji z innymi. Od najmłodszych lat fascynowało ją to, w jaki sposób ludzie się zachowują i komunikują między sobą. Kariera psychoterapeuty stała się jej marzeniem. Od 2003 roku Stahl zaczęła pisać poradniki zawierające sumę tego, czego nauczyły ją lata pracy w zawodzie.


W swojej najnowszej książce Kim jesteśmy? (Prawie) wszystko, co psychologia mówi o nas Stahl stara się nakreślić mechanizmy działania ludzkiej psychiki. Dlaczego odczuwamy smutek nawet, gdy nie wydarzyło się nic, co mogłoby go spowodować? Dlaczego zamartwiamy się rzeczami, na które nie mamy wpływu? Dlaczego nasze emocje są takie trudne do zrozumienia i opanowania? Na te i wiele innych pytań autorka udziela w swojej książce kompleksowych odpowiedzi. Objaśnia także czytelnikowi, w jaki sposób wygląda obszar współczesnej psychologii i co mówi nam o tym, jak funkcjonujemy.


Polscy czytelnicy znają Stefanie Stahl choćby dzięki bestsellerowemu przewodnikowi Odkryj swoje wewnętrzne dziecko. Klucz do rozwiązania (prawie) wszystkich problemów, będącego wyjątkową podróżą do ukrytych zakamarków ludzkiego wnętrza, czy też dzięki poradnikowi Kochaj najlepiej, jak potrafisz! O sztuce bycia razem. Nie są to jednak jedyne książki w dorobku autorki. Czytelnicy, którzy chcą wiedzieć, jak porozumieć się z innymi, jak stać się swoim własnym sojusznikiem lub jak rozumieć lepiej emocje, mogą sięgnąć po inne książki Stahl: Jak myśleć o sobie dobrze? O sztuce akceptacji i życiu bez lęku, Jak nie bać się bliskości? O budowaniu dobrych więzi, Jak się dogadywać mimo różnic? Instrukcja obsługi typów osobowości, Wychowanie bez wychowywania. Jak podarować dziecku wolność i wsparcie.„Nawet jeśli potrzeba kontroli silnie dominuje nasze myślenie, działanie i odczuwanie, potrzeba więzi jest podstawą życia. Wszystko zaczyna się od więzi – w łonie matki jesteśmy cał­kowicie z nią związani pępowiną. Wraz z przyjściem na świat więź ta zostaje wprawdzie przerwana, ale nadal jesteśmy zupeł­nie bezbronni i zależni od troski innych.”