Witaj, piękna.
Dane techniczne

oprawa miękka
Liczba stron: 472
Wydanie: pierwsze, 2024
ISBN: 978-83-8135-367-0

Witaj, piękna

Ann Napolitano
Książka, w której zakochali się Oprah Winfrey i Barack Obama!


Autorka książki „Drogi Edwardzie” powraca z przejmującą historią rodzinną, w której zadaje pytanie: czy miłość potrafi uzdrowić złamanego człowieka?


William Waters dorastał w cieniu tragedii. Odkąd zmarła jego siostra, rodzice nie byli w stanie na niego patrzeć, a tym bardziej go pokochać. William dorastał więc w przekonaniu, że jest nikim i nie zasługuje na miłość. Kiedy na pierwszym roku studiów spotyka pełną życia i ambitną Julię Padavano, ma wrażenie, jakby ktoś w jego otoczeniu po raz pierwszy zapalił światło. Wraz z Julią w życiu Williama pojawia się jej rodzina. Julia i jej trzy siostry są bowiem nierozłączne: Sylvie to kochająca książki marzycielka, Cecelia – artystka i wolny duch, a Emeline – opiekunka domowego ogniska. Rodzina Padavano wypełnia świat Williama nieznanym dotąd szczęściem, miłością i... chaosem.

Jednak przeszłość Williama nie daje o sobie zapomnieć – niszczy nie tylko idealnie zaplanowaną przez Julię wspólną przyszłość, ale też siostrzane więzy. Rezultatem jest rozłam w rodzinie, który zmienia jej losy na pokolenia…„Witaj, piękna” to głęboko poruszająca opowieść o prawdziwej miłości i o tym, co znaczy być częścią rodziny. O lojalności, potrzebie przynależności i kłamstwach, które są nieodłącznym jej elementem.
„Subtelny wyciskacz łez. Napolitano z niezwykłą precyzją dokumentuje życiowe wzloty i upadki”.
Washington Post„Cudowna saga! Bohaterowie są tak wspaniale nakreśleni, że uważasz ich za najlepszych przyjaciół i czujesz wdzięczność za to, że spotkałeś ich na swojej drodze”.
Oprah Winfrey„Błyskotliwa i wspaniale skonstruowana powieść… Dzieło Napolitano nie jest sentymentalne, a autorka nigdy nie przedstawia prostych rozwiązań emocjonalnych problemów, z jakimi mierzą się jej bohaterowie”.
New York Times Book Review„Imponująca, pięknie napisana i niezwykle emocjonująca powieść, pełna bohaterów, którzy nie pozostawią cię obojętnym”.

shondaland.com„Ta książka jest jak ciepły koc... Przypomina ci o kojącej sile literatury i sprawia, że odczuwasz wdzięczność za to, że wziąłeś ją do ręki”.
Vogue„Wszyscy wielbiciele sag rodzinnych będą poruszeni losami rodziny Padavano”.
Harper’s Bazaar„Powieść Napolitano skłoni cię do myślenia o siostrzeństwie i o tym, czym dzielimy się z osobami, które kochamy”.
Town & Country„Napolitano jest mistrzynią przyglądania się temu, co łączy nas z rodziną, co sprawia, że tworzymy rodzinę, i jak kochamy w trudnych czasach”.
lithub.com„Nawiązujący do klasyki dramat rodzinny z postaciami z krwi i kości. Będziesz śmiać się i płakać, poznając pełne wzlotów i upadków życie Williama i rodziny Padavano”.
bookriot.com„Powieść „Witaj, piękna” jest... piękna, wnikliwa, melancholijna. To historia o rodzinie i przyjaźni, i o tym, że ludzie, z którymi jesteśmy związani, mogą nas uwolnić. Zakochałam się w niej”.
Miranda Cowley Heller, autorka bestsellera „Papierowy Pałac”„To portret miłości i żalu, w równych proporcjach. Proza Napolitano jest tak cudowna, tak niesamowicie wnikliwa, że nie byłam w stanie odłożyć tej książki. Wiele osób pokocha tę historię”.
Mary Beth Keane, autorka powieści „Poproś jeszcze raz”


przeczytaj fragment

Polecamy

Złodziej sztuki. Prawdziwa opowieść o pożądaniu piękna i niebezpiecznej obsesji, Westwell. Piękno i chaos, The Idea of You. Na samą myśl o tobie , Przemiana. Podróż do siły i wolności, Wizjoner, Początek wszystkiego, Jak to, czego doświadczamy przed narodzinami i w ich trakcie, wpływa na nasze dorosłe życie