Aktualności

Podsumuj z nami swój rok! data dodania: 29.12.2015

Koniec roku skłania nas zwykle do różnego rodzaju podsumowań. Dlatego też gorąco zachęcamy, byście podsumowali swój rok 2015 z nami!

zobacz więcej
Wesołych świąt Bożego Narodzenia! data dodania: 24.12.2015

Z okazji świąt Bożego Narodzenia zespół Wydawnictwa Otwartego pragnie złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia wielu niezapomnianych chwil spędzonych z książką i zaczytanego roku 2016!

zobacz więcej
Poradnik prezentowy. Co wręczyć mężczyźnie? data dodania: 22.12.2015

To ostatni moment na to, by zdecydować, co Wasz mężczyzna znajdzie w tym roku pod choinką. Jeśli wciąż się wahacie, zastanawiacie, co wybrać, by dobrze trafić w gust, polecamy nasz poradnik prezentowy. Tym razem w męskim wydaniu.

zobacz więcej
KUCHENNE SKARBY, CZYLI CO WARTO PRZYGOTOWAĆ NA ZIMĘ I NA ŚWIĘTA data dodania: 20.12.2015

Przygotowania do świąt już od kilku dni idą pełną parą. Gotowanie, pieczenie, sprzątanie… Wszystkie czekające nas obowiązki potrafią nieźle zawrócić w głowie. Dlatego koniecznie sprawdźcie na liście kuchennych skarbów Agnieszki Maciąg, czy nie zapomniałyście o czymś zupełnie niezbędnym!

zobacz więcej
Skąd się wzięły bożonarodzeniowe tradycje? data dodania: 16.12.2015

Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego ubieramy choinkę? Co symbolizuje łamanie się opłatkiem i czemu zostawiamy przy wigilijnym stole puste miejsce? Jeśli tak, gorąco zachęcamy do przeczytania artykułu!

zobacz więcej
Konkurs fotograficzny! data dodania: 13.12.2015

Wspólnie z ‪Sony Mobile‬ zapraszamy Was do świątecznego konkursu fotograficznego z nagrodą główną – Xperia Z5 Compact z limitowanej serii smartfon Bonda. Do wygrania także cenne akcesoria od SONY!

zobacz więcej
Poradnik prezentowy. Co wręczyć kobiecie? data dodania: 10.12.2015

Nie tylko dzieci sporządzają niekończące się listy prezentów, które Mikołaj powinien w grudniową noc przywieźć na saniach. Również panie po cichutku marzą o znalezieniu paczuszki pod choinką, choć nie zawsze zapisują to w liście wysłanym na Biegun Północny.

zobacz więcej
2 zlot fanów Moondrive - galeria zdjęć data dodania: 7.12.2015

Nie mogliście pojawić się na zlocie? A może bardzo chcielibyście zobaczyć się na zdjęciu? Zapraszamy do obejrzenia zlotowej galerii zdjęć!

zobacz więcej
Piecz z Agnieszką Maciąg data dodania: 3.12.2015

Przygotowania do świąt już niedługo ruszą pełną parą. Warto zaopatrzyć się w kilka prostych i sprawdzonych przepisów na znakomite ciasta i ciasteczka, które przygotowała dla Was Agnieszka Maciąg.

zobacz więcej
Poradnik prezentowy z Moondrive data dodania: 27.11.2015

Święty Mikołaj ma co roku mnóstwo roboty – musi przeczytać wszystkie listy z prośbami o prezenty, złożyć zamówienia na podarki i dostarczyć je na czas. Żeby choć trochę ułatwić mu pracę, przygotowaliśmy Mikołajkowo-Gwiazdkowy Poradnik Prezentowy z Moondrive!

zobacz więcej
Wylicytuj spotkanie z Agnieszką Maciąg! data dodania: 26.11.2015

Zbliżają się święta – każdy z nas chciałby spędzić ten czas w spokojnej atmosferze i w towarzystwie najbliższych. Nie powinniśmy jednak zapominać o tych, którzy nie mają takiej szansy.

zobacz więcej
Niech dzieje się magia! data dodania: 10.11.2015

Przyznajcie się - kto z Was czekał na list z Hogwartu? Od teraz każdy z nas może się przedostać na peron 9 3/4! W drogę do Hogwartu zabierze Was książka do kolorowania.

zobacz więcej
Styczniowe zapowiedzi książkowe data dodania: 20.11.2015

Uchylamy rąbka tajemnicy i zdradzamy, co kryje się w naszym planie wydawniczym na początek 2016 roku! Jakie tytuły przygotowaliśmy na styczeń?

zobacz więcej
„Tydzień dla mnie samej” z Emily Giffin data dodania: 25.11.2015

„Tydzień dla mnie samej” to akcja skierowana do wszystkich kobiet, które kochają książki. I kobiet, które nie mają czasu dla siebie. A przynajmniej tak im się wydaje.

zobacz więcej
#ZlotFanowMoondrive data dodania: 17.11.2015

Drogie Moondriverki, drodzy Moondriverzy! Już 28 listopada odbędzie się kolejny Zlot przygotowany specjalnie dla Was. Tym razem zapraszamy do Krakowa!

zobacz więcej
Książkowe Pogotowie Antysmogowe data dodania: 13.11.2015

W związku z krakowskim alarmem smogowym zdecydowaliśmy się założyć Książkowe Pogotowie Antysmogowe. Naszym zdaniem, najlepiej jest zaszyć się w domu z książką.`

zobacz więcej
6 spotkań ze „Światem równoległym” data dodania: 5.11.2015

Serdecznie zapraszamy na spotkania autorskie z Tomkiem Michniewiczem, które odbędą się w listopadzie w Warszawie, Krakowie, Lublinie, Rzeszowie, Gdańsku i Iławie.

zobacz więcej
„Nie tak łatwo być Czesławem” w Krakowie, Katowicach i Szczecinie data dodania: 2.11.2015

Serdecznie zapraszamy na spotkania autorskie z Czesławem Mozilem z okazji premiery książki „Nie tak łatwo być Czesławem”. Spotkania z autorem odbędą się w listopadzie w trzech miastach – Krakowie, Katowicach i Szczecinie.

zobacz więcej
9 sposobów na przytulną atmosferę w domu data dodania: 30.10.2015

Poznaj 9 sposobów ze „Smaku świąt” Agnieszki Maciąg na to, jak sprawić, by w chłodniejsze dni w całym domu było pięknie, ciepło, przytulnie…

zobacz więcej
Agnieszka Maciąg na Targach Książki w Krakowie data dodania: 25.10.2015

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania autorskiego z Agnieszką Maciąg, które odbyło się podczas 19. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

zobacz więcej
„Nie tak łatwo być Czesławem” - spotkanie autorskie data dodania: 26.10.2015

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania autorskiego z Czesławem Mozilem i Jarkiem Szubrychtem w Saloniku Literackim, które odbyło się podczas 19. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

zobacz więcej
Czesław Mozil i Jarek Szubrycht - podpisywanie książek w Krakowie data dodania: 27.10.2015

Po spotkaniu autorskim w Saloniku Literackim podczas Targów Książki w Krakowie przyszedł czas na podpisywanie książek na stoisku D3. Do autorów „Nie tak łatwo być Czesławem” ustawiła się spora kolejka!

zobacz więcej
Agnieszki Maciąg sposób na stres data dodania: 20.10.2015

Dowiedz się, jak sobie radzić sobie ze stresem i wypróbuj sposoby Agnieszki Maciąg. W jej książce pt. „Smak szczęścia” znajdziesz propozycje prostych ćwiczeń, dzięki którym w łatwy i szybki sposób rozładujesz napięcie.

zobacz więcej
Czego pragną kobiety? data dodania: 14.10.2015

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z niemieckimi autorkami bestsellerów kobiecych, które odbędzie się podczas 19. Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie.

zobacz więcej
Tomek Michniewicz we Wrocławiu data dodania: 30.09.2015

Przedstawiamy fotorelację ze spotkania z Tomkiem Michniewiczem, które odbyło się we wrocławskim Kinie Nowe Horyzonty w ramach cyklu „Zaczytani w kinie” i towarzyszyło premierze książki „Świat równoległy”.

zobacz więcej
Nowe książki Agnieszki Maciąg data dodania: 1.10.2016

21 października nakładem naszego wydawnictwa ukażą się dwie książki Agnieszki Maciąg – nowe wydanie bestsellerowego „Smaku szczęścia” w nowej okładce oraz najnowsza książka autorki pt. „Smak świąt”, dzięki której poczujemy prawdziwie świąteczną atmosferę.

zobacz więcej
„Świat równoległy” – fragmenty z książki data dodania: 18.09.2015

W najnowszej książce Tomka Michniewiczem pt. „Świat równoległy” znajdziemy osiem reportaży o ludziach i miejscach, które wydaje nam się, że znamy. Przestawiamy trzy krótkie fragmenty z książki.

zobacz więcej
ĆWICZENIA ZE SZCZĘŚCIA data dodania: 15.09.2015

„Jak być szczęśliwym (albo przynajmniej mniej smutnym)” to wyjątkowa książka, w której znajdziecie kreatywne ćwiczenia ze szczęścia. Gotowi na zmianę swojego życia?

zobacz więcej
Spotkania autorskie z Tomkiem Michniewiczem data dodania: 4.09.2015

Serdecznie zapraszamy na spotkania autorskie z Tomkiem Michniewiczem związane z wydaniem jego najnowszej książki pt. „Świat równoległy”. Na przełomie września i października odbędzie się osiem spotkań autorskich w siedmiu miastach w całej Polsce.

zobacz więcej
Zobacz wideo promujące „Powrót do Daringham Hall”! data dodania: 7.08.2015

Miłość i pożądanie, bogactwo, rodzinne imperium z jego tajemnicami oraz wyjątkowa atmosfera angielskiej rezydencji...

zobacz więcej
Wymyśl polski tytuł książki „The Secret Fire”! data dodania: 15.07.2015

Weź udział w konkursie - wymyśl polski tytuł nowej książki C.J. Daugherty i wygraj jedną z 10 koszulek z motywem„The Secret Fire”!

zobacz więcej
Najbardziej namiętna powieść tego lata – 3 recenzje data dodania: 22.06.2015

Książka „W krainie kolibrów” ukaże się 1 lipca. Na zachętę publikujemy fragmenty trzech pierwszych recenzji powieści Sofii Caspari.

zobacz więcej
Lauren Oliver odpowiada na pytania fanów data dodania: 18.06.2015

Jakiś czas temu zapytaliśmy fanów serii [delirium] na profilu Moondrive na Facebooku o co chcieliby zapytać autorkę, Lauren Oliver. Wybraliśmy kilkanaście pytań. Koniecznie przeczytajcie, jak odpowiedziała na pytania fanów!

zobacz więcej
Świat według Very Falski data dodania: 29.05.2015

6 maja nakładem naszego wydawnictwa ukazała się książka "Za żadne skarby" autorstwa Very Falski. Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej o autorce? Poznaj świat według Very Falski!

zobacz więcej
Spotkanie z Beatą Sadowską w Gdańsku data dodania: 20.05.2015

23 maja o godz. 18:00 w Empiku w Galerii Bałtyckiej w Gdańsku odbędzie się spotkanie z Beatą Sadowską, autorką książki „I jak tu nie jeść!”. Serdecznie zapraszamy!

zobacz więcej
Spotkanie autorskie z Patrykiem Vegą data dodania: 9.05.2015

Zapraszamy na pierwsze spotkanie autorskie z Patrykiem Vegą, autorem książki „Złe psy. W imię zasad”, które odbędzie się w poniedziałek 11 maja o 18-tej w Księgarni Matras, Aleja Solidarności 113.

zobacz więcej
Warszawskie Targi Książki data dodania: 11.05.2015

W dniach 14-17 maja na Stadionie Narodowym odbędą się Warszawskie Targi Książki. Znajdziecie nas przy stoisku Wydawnictwa Znak 77/D9. Sprawdźcie, których autorów możecie spotkać na Targach. Zapraszamy!

zobacz więcej
3 książki na maj data dodania: 7.05.2015

W tym miesiącu przygotowaliśmy dla was trzy nowości. Wśród naszych propozycji znajdziecie debiutancką powieść tajemniczej autorki, najnowszą powieść królowej New Adult oraz bezkompromisową książkę, odkrywającą prawdę o polskiej policji.

zobacz więcej
Fotorelacja z warsztatów z Sadowską data dodania: 4.05.2015

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów kulinarnych z Beatą Sadowską, które odbyły się 2 maja w Poznaniu pod hasłem „Czas na zdrową energię”.

zobacz więcej
Warsztaty kulinarne z Beatą Sadowską data dodania: 28.04.2015

Czas na zdrową energię - przekonuje autorka książki „I jak tu nie jeść!”. Serdecznie zapraszamy na warsztaty kulinarne z Beatą Sadowską, które odbędą się już 2 maja w Poznaniu. Ilość miejsc ograniczona.

zobacz więcej
Radiowa Jedynka czyta „Księżyc nad Bretanią” data dodania: 27.04.2015

Od 27 kwietnia do 8 maja w PR1 możecie usłyszeć, jak w „Lekturach Jedynki” Dorota Landowska czyta fragmenty nowej książki Niny George pt. „Księżyc nad Bretanią”.

zobacz więcej
„Za żadne skarby” – 3 recenzje data dodania: 24.04.2015

Już 6 maja nakładem naszego wydawnictwa ukaże się powieść Very Falski pt. „Za żadne skarby”. Na zachętę prezentujemy fragmenty trzech przedpremierowych recenzji. Sprawdź, czy to książka dla ciebie!

zobacz więcej
„I jak tu nie jeść!” już w sprzedaży data dodania: 21.04.2015

Nowa książka Beaty Sadowskiej pt. „I jak tu nie jeść!” już w tym tygodniu pojawi się w księgarniach. Wypróbuj 63 pyszne przepisy na zdrowe dania. Otwórz się na kulinarne eksperymenty i czerp radość z gotowania!

zobacz więcej
Spotkania z Kossakowskim na Śląsku! data dodania: 9.04.2015

Serdecznie zapraszamy na spotkania autorskie z Przemkiem Kossakowskim – w odpowiedzi na liczne prośby i zapytania autor książki „Na granicy zmysłów” tym razem odwiedzi swoich fanów m.in. na Śląsku.

zobacz więcej
"Złe psy. W imię zasad" - debiut książkowy Patryka Vegi data dodania: 18.03.2015

„Złe psy. W imię zasad” to debiut książkowy Patryka Vegi. Książka stanowi zapis wielogodzinnych rozmów z polskimi policjantami, w tym ze Sławomirem Opalą, przyjacielem Patryka Vegi.

zobacz więcej
Rainbow Rowell: pytania i odpowiedzi data dodania: 13.03.2015

Nie możesz się doczekać premiery „Eleonory i Parka”? Przeczytaj miniwywiad z autorką i dowiedz się, kiedy Rainbow Rowell zaczęła pisać i czy plotki o kontynuacji są prawdziwe...

zobacz więcej
Wiosna z Kossakowskim data dodania: 11.03.2015

W odpowiedzi na liczne prośby ze strony fanów Przemka Kossakowskiego, kolejne spotkania z autorem książki „Na granicy zmysłów” odbędą się we wschodniej części Polski. Serdecznie zapraszamy na spotkania autorskie w Białymstoku, Lipsku, Giżycku, Rzeszowie, Jaśle i Rymanowie.

zobacz więcej
Gotuj razem z Fannie Flagg data dodania: 8.03.2015

18 marca w księgarniach pojawią się dwie powieści Fannie Flagg – kultowe „Smażone zielone pomidory” oraz najnowsza książka autorki pt. „Babska Stacja”. W „Smażonych zielonych pomidorach” pojawia się sporo apetycznych przepisów, które zdecydowaliśmy się wam udostępnić.

zobacz więcej
Spotkania z autorką „Drogi do Różan” data dodania: 4.03.2015

Serdecznie zapraszamy na spotkania z Bogną Ziembicką, autorką serii „Droga do Różan”, które zaplanowaliśmy na marzec. Spotkania odbędą się w krakowskiej Nowej Hucie, w Wieliczce oraz w uzdrowisku Busko-Zdrój.

zobacz więcej
Spotkanie dla fanów i koncert w Warszawie data dodania: 28.02.2015

Wszystkich fanów „Czerwonej Królowej” oraz duetu Peter&Jacob zapraszamy na wyjątkowe spotkanie, które odbędzie się 3 marca o 18-tej w salonie Empik Junior w Warszawie. Będzie nam towarzyszyć dobra muzyka oraz autorka książki, Victoria Aveyard, z którą połączymy się na Skype.

zobacz więcej
Nowa książka Beaty Sadowskiej data dodania: 26.02.2015

Już 22 kwietnia w księgarniach pojawi się nowa książka Beaty Sadowskiej pt. „I jak tu nie jeść!”. Znajdziecie w niej pomysły na zdrowe, szybkie i łatwe w przyrządzeniu posiłki. Odkryj pasję gotowania i eksperymentowania razem z #ijaktuniejeść!

zobacz więcej
Trailer do książki w formie teledysku data dodania: 18.02.2015

18 lutego to nie tylko data premiery najbardziej oczekiwanej książki tego roku – „Czerwonej Królowej” Victorii Aveyard. Tego dnia również ujawniamy przed wami trailer do książki w formie teledysku!

zobacz więcej
Kraków w książkach Bogny Ziembickiej data dodania: 25.02.2015

Tłem dla miłości Zuzanny i Joachima, głównych bohaterów trzeciego i czwartego tomu sagi „Różany” jest Kraków lat 40. i 50. Dzielimy się z Wami naszymi ulubionymi fragmentami!

zobacz więcej
Wywiad z Przemkiem Kossakowskim data dodania: 12.02.2015

Dzisiaj, tj. 12 lutego, ukazał się marcowy numer „Zwierciadła”. Znajdziecie w nim obszerny wywiad z Przemkiem Kossakowskim, autorem książki „Na granicy zmysłów”. Zachęcamy do lektury!

zobacz więcej
Niespodzianka dla fanów „Hopeless”! data dodania: 9.02.2015

Przygotowaliśmy wyjątkową niespodziankę dla fanów „Hopeless”! W „Losing Hope” znajdziecie kod umożliwiający pobranie zupełnie za darmo e-booka „Szukając Kopciuszka” na Woblink.com.

zobacz więcej
Fotorelacja ze spotkania z Haliną Kunicką w Warszawie data dodania: 6.02.2015

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć ze spotkania z Haliną Kunicką i Kamilą Drecką w Warszawie, które odbyło się w dniu premiery książki „Świat nie jest taki zły”.

zobacz więcej
Spotkania autorskie z Bogną Ziembicką - LUTY data dodania: 5.02.2015

Serdecznie zapraszamy na cykl lutowych spotkań autorskich z Bogną Ziembicką, autorką sagi ,,Różany", zaplanowanych w związku z premierą jej nowej książki, ,,Bądź przy mnie". Premiera 18 lutego!

zobacz więcej
Spotkanie z Haliną Kunicką w Krakowie data dodania: 2.02.2015

22 lutego w Krakowie odbędzie się spotkanie autorskie z Haliną Kunicką i Kamilą Drecką, autorkami biografii Pani Haliny pt. „Świat nie jest taki zły”. Serdecznie zapraszamy!

zobacz więcej
Wybierz tytuł piątej części sagi „Wybrani”! data dodania: 4.02.2015

Jesteś fanem serii „Wybrani”? Chcesz mieć wpływ na tytuł ostatniej części? Weź udział w konkursie i wygraj „Niezbędnik Nocnej Szkoły”!

zobacz więcej
3 spotkania z Haliną Kunicką data dodania: 24.01.2015

Serdecznie zapraszamy na cykl spotkań autorskich z Haliną Kunicką związanych z premierą biografii „Świat nie jest taki zły”. Pierwsze z nich odbędą się w lutym w Warszawie, Łodzi i Wrocławiu.

zobacz więcej
Nagroda dla akcji w ramach projektu „Swoją drogą”! data dodania: 26.01.2015

Jak co roku, Fundacja „Afryka Inaczej” wyróżniła osoby promujące kontynent afrykański w Polsce. Wśród laureatów aFrykasów Roku 2015 znalazł się Tomek Michniewicz, nagrodzony za akcję w ramach projektu „Swoją drogą”.

zobacz więcej
Paulina pokazuje jak gotuje! data dodania: 22.01.2015

Paulina Wnuk jest znaną blogerką i autorką wydanej przez nas książki, będącej zbiorem przepisów opublikowanych na jej blogu FROM MOVIE TO THE KITCHEN. Od niedawna prowadzi także swój kanał na YouTube, gdzie inspiruje swoich widzów i czytelników do odkrywania filmów i eksperymentów w kuchni.

zobacz więcej
„Ja śpiewam piosenki” - reportaż o Halinie Kunickiej data dodania: 21.01.2015

Premiera biografii Haliny Kunickiej już za trzy tygodnie. Tymczasem przypominamy Wam reportaż Kamili Dreckiej wyemitowany w Telewizji Polskiej w ubiegłym roku.

zobacz więcej
„Losing Hope” w księgarniach od 4 lutego! data dodania: 25.01.2015

Chcielibyście dowiedzieć się więcej o Deanie Holderze? Jesteście ciekawi, jak wygląda historia opisana w „Hopeless” z punktu widzenia głównego bohatera? Nie przegapcie premiery „Losing Hope”! W książce czekają na Was dwie niespodzianki...

zobacz więcej
6 spotkań z Kossakowskim data dodania: 19.01.2015

Zapraszamy na spotkania autorskie z Przemkiem Kossakowskim! Tym razem autor, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych, odwiedzi mieszkańców Sulęcina, Piły, Poznania, Torunia, Gdańska i Grudziądza.

zobacz więcej
To były piękne dni wg Haliny Kunickiej data dodania: 16.01.2015

„Świat nie jest taki zły” - biografia damy polskiej piosenki pojawi się w księgarniach 4 lutego. Tymczasem prezentujemy Wam kilkanaście zdjęć opublikowanych w książce, będących przekrojem życia Haliny Kunickiej.

zobacz więcej